
rozwijali swoja kreatywność, poznawali zasad sprzyjających rozwojowi kreatywności, ćwiczyli technik które będą mogli wykorzystać w swojej harcerskiej pracy oraz mieli możliwość poznać i odczuć na sobie czym jest Międzynarodowy Program Edukacyjny z zakresu kreatywnego rozwiązywania problemów w praktyce Destiantion Imagination.
Warsztaty nazywały się Rozgrzewka, ponieważ były tak naprawdę prologiem do kreatywności. 6h warsztaty potrafiły jednak wykrzesać z każdego potencjalną kreatywność. Żeby w pełni poznać czym jest kreatywność i przejść przez wszystkie jej zagadnienia, warsztaty powinny trwać min 30h a najlepiej 3-5 dni intensywnych zajęć.

Czemu warto wziąć udział powiedzą Wam uczestnicy I edycji:

Warto posłuchać, a przede wszystkim doświadczyć na własnej skórze. Są to zajęcia na których instruktorzy w każdym wieku mogą coś dla siebie znaleźć. Pomagają rozgrzać umysł, a przy tym dobrze się bawić.
Idź a już nigdy nie spojrzysz na słomkę w ten sam sposób
Zmotywuje. Wzmocni. Zakręci.
Przydatne do pracy w zespole. Część pomysłów planuje wykorzystać w pracy z drużyną na obozie. Osobiście, myśle, że kreatywność bardzo pomaga mi w życiu. Nowe, czasem niekonwekcjonalne pomysły sprawiają, że się nie nudzę. Dodatkowo dzięki nim, mogę razem z zespołem zrobić wiele pożytecznych rzeczy.
ROZGRZEWKA

Patrz tam gdzie inni patrzą i zobacz to, czego inni zobaczyć nie potrafią – T.Kosiarek
Warsztaty kreatywności „Rozgrzewka” są skierowane do wszystkich osób w wieku 16+, oraz tych którzy szukają nowych inspiracji, atrakcyjnych forma pracy i technik wzbogacających codzienną pracę.Warsztaty mają na celu zapoznanie uczestników z podstawowymi zasadami sprzyjającymi rozwojowi kreatywności. Stosowanie samych tych zasad przyniesie nową jakość w dotychczasowej pracy.
Podczas warsztatów
uczestnicy poznają i przećwiczą techniki/ćwiczenia które pomogą im
skuteczniej działać, a także pozytywnie wpływać na dane grupy.Podczas
warsztatu uczestnicy zostaną zapoznani z międzynarodowym programem edukacyjnym Destination Imagination i będą mogli odczuć na sobie jego założenia.
Mówiąc odczuć na sobie mam na myśli tzw. wyzwania na już.

Czas na ich realizację jest zawsze ograniczony podobnie jak środki i materiały. Myślenie „na zawołanie”, staje się niezwykle ważne i potrzebne w podejmowaniu szybkich i trafnych decyzji oraz w pracy zespołowej. Wyzwania te wymagają myślenia dywergencyjnego (rozbieżnego)
Cele warsztatu:
• poznanie przez uczestników zasad sprzyjających rozwojowi kreatywności,
• poznanie przez uczestników technik które będą mogli wykorzystać w swojej harcerskiej pracy
• zapoznanie uczestników z międzynarodowym programem edukacyjnym
Termin: 5.07.2015, Wołomin Dom Otwarty (Prądzyńskiego 31)
Godziny: 10 -17 w tym dwie przerwy [ 15 min i 30-45 min ]
Zgłoszenia: do 30.06.2015r.
Maksymalnie przewidujemy 12 uczestników.
Decyduje kolejność zgłoszeń, każdy kto nie zakwalifikuje się na ten termin będzie miał pierwszeństwo w następnych.
W celu zgłoszenia należy wypełnić ankietę: http://goo.gl/forms/
Kontakt: W razie pytań prosimy o kontakt pod adresem: przemyslaw.bartecki@gmail.
Projekt Dom Otwarty realizuje Fundacja Mamy Wołomin przy dofinansowaniu w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Jeśli chcecie wiedzieć co jeszcze dzieje się w Domu Otwarty sprawdźcie w kalendarzu: https://www.google.com/
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz